Compaq CQSB200W
Rs.10,399.00
Brand
Blaupunkt
Compaq
Model No
ATOMIK BB50
CQSB200W
Wired / Wireless
Bluetooth Speaker Specification
Driver Type
Dynamic
Dynamic
Driver Diameter
203.2 mm
NA
Impedance
NA
4 Ohm
Sensitivity
Frequency Response
75 Hz -12KHz
40 Hz - 20000 Hz
Maximum Power Input
DC 5V/2A
AC 220 - 230 V, 50 Hz
Maximum Power Output
50 W ( RMS )
200 W ( RMS )
Signal to Noise Ratio
≥80dB
68dB
Wireless Technology
Bluetooth
Bluetooth
Bluetooth Version
5.0
Compatible Profiles
All Bluetooth Devices
All Bluetooth Devices
Supported Codecs
AAC, SBC
Battery Type
Lithium-Ion Batteries
No
Bluetooth Range
10 Meters
10 Meters
Battery Life
12 Hours
No
Charging Time
2.5 Hours
Noise Cancelling
‎Active
Aux Connectivity
Yes
Yes
Weight
2.5 Kg
6.40 Kg
Dimensions
202 mm X 127 mm X 98 mm
880 mm X 440 mm X 330 mm
Available Colors
Black
Black
Accessories
Blaupunkt ATOMIK BB50 Bluetooth Speaker
1 Unit Remote
1 Unit AUX Cable
1 Unit User Manual
1 Unit Warranty Card
1 Unit Wireless Microphone
1 Unit USB Type-C Charging Cable
Compaq CQSB200W Bluetooth Speaker
1N AC Adaptor
1N Power Cable
1N User Manual
1N Warranty Card
1N Remote Control
Other Features
FM Radio.
TWS Support.
RGB Party Light.
1 Year Manufacturer Warranty.
Playtime -12Hrs* at 50% volume.
Battery : 4500mAh Rechargeable Battery.
All Bluetooth devices supporting Bluetooth A2DP Profile.
Portable Party speaker supporting All Bluetooth Audio devices IPX5 Mind-blowing Sound.
Connectivity Technology - Bluetooth, USB.
Connections = USB, H-ARC, AUX, SD Card, Opticals.
Surround Sound Channel Configuration - 2.1 Channel.
Experience The Sound All Around With Compaq Soundbar.
Special Feature - Bluetooth, Wireless Connectivity, Wireless Subwoofer.
Compatible Devices - Mobile, Tablet, Laptop, Computers, Music Devices, LED TV ( ARC Output ).
Compare Blaupunkt ATOMIK BB50 with:
Compare Compaq CQSB200W with:
Top Differences
  • Sound Output: 200W vs 50W
  • Channels: 200 vs 50
  • Frequency Response: 40 Hz - 20000 Hz vs 75 Hz -12KHz