Kodak 24QSE5007
Rs.6,899.00
Kodak 24SE5002
Rs.6,499.00
Model No 24QSE5007 24SE5002
TV Type Smart TV Smart TV
Screen Size 24 Inch (59.80 cm) 24 Inch (59.80 cm)
Resolution 1366 x 768 1366 x 768
Aspect Ratio 16:9 16:9
Motion Rate 60 Hz 60 Hz
Viewing Angle 178°/178° 178°/178°
USB
USB Version : 2.0
Supported Audio Formats : MP3, MPEG1, MPEG2, MPEG2.5, AAC, HEAAC, ASF, WMA
Supported Video Formats : MP4, MPEG, MPG, MKV, AVI, FLV, ASF
Supported Picture Formats : JPG, JPEG, PNG, BMP, GIF
USB Version : 2.0
Supported Audio Formats : MP3_Audio, WMA
Supported Video Formats : AVI, MPEG
Supported Picture Formats : ‎GIF, JPEG
Video
Backlight : HD QLED
Dynamic Crystal Color : Yes
Color 100% Color Volume : Yes
Response Time : 10ms
Contrast Ratio : 4000:1
LED Arrangement : Direct LED
Brightness : 300 Nits Brightness
Picture Engine : Powered By @AmLogic
Backlight : HD DLED
Display Type : A+
Wide Color Gamut : Yes
Response Time : 8 ms
Image Contrast Ratio : ‎4000:1
Image Brightness : High Brightness
Audio
Audio Output Power ( RMS ) : 24 W
Number Of Speakers : 2
Speaker Type : Bottom Firing
Sound Technology : Surround Sound
Other Audio Features : Sound Output Device ( TV Speaker, ARC, S/PDIF )
Audio Output Power ( RMS ) : 20 W
‎Digital Audio Enhancer : Yes
Surround Sound Audio : Yes
Connectivity Options
HDMI ( 2.0 ) : 2 Rear
USB ( 2.0 ) : 2
Miracast : Yes
Bluetooth 5 : Yes
Ethernet / LAN : Yes
Headphone Jack : Yes
Built-in Wi-Fi : 2.4 GHz
HDMI ( 2.0 ) : 2
USB ( 2.0 ) : 2
Wi-Fi : Yes
Bluetooth : Yes
Ethernet / LAN : Yes
Smart TV Features
Operating System : Linux
RAM : 512 MB
ROM : 4 GB
CPU : A35*4
GPU : Mali-G31
Zee5 : Yes
Youtube : Yes
JioHotstar : Yes
Prime Video : Yes
Amazon Prime : Yes
Google Assistant : Yes
Supported Devices For Casting : Mobile, Laptop, PC
Supported Apps : Prime Video, YouTube, JioHotstar, Zee5
Other Internet Features : Miracast, LIVE TV Channels, 20+ Content Partners
Other Apps Supported : JioHotstar, Amazon Prime, Sony Liv, Youtube, Zee7
Operating System : ‎Linux
RAM : 0.5 GB
ROM : 4 GB
GPU : Mali-450 GPU
Zee5 : Yes
Sony Liv : Yes
Youtube : Yes
Prime Video : Yes
Compatible Devices : ‎iPhone, Android
Supported Applications : Sony Liv, Prime, Zee5, Youtube
Other Features
Design : Bezel Less Design
Edition : Yes
Color : Black
Tuner Type : ATSC
Signal Format : Analog
Stand Type : Tabletop
System Languages : English, Hindi
Warranty : 1 Year Warranty On Product & 6 Months On Accessories
Design : Bezel-Less Design
Smart Remote : Yes
Tuner Technology : ‎DVB-T
Maximum Operating Distance : ‎9 Feet
Warranty : 1 Year Warranty On Product & 6 Months Warranty on Accessories
General Details
Power Supply : AC 100 – 240 V, 50/60 Hz
Energy Rating : 5 Star
Standby Power Consumption : 0.5 W
Weight Without Stand : 3.4 Kg
Weight With Stand : 3.5 Kg
Power Supply : AC 110 – 240 V, 50/60 Hz
Power Consumption : 150 W