Samsung UA32N5200ARXXL
Rs.27,500.00
Model No Xiaomi Smart TV A Pro QLED Series 32 UA32N5200ARXXL
TV Type Smart TV Smart TV
Screen Size 32 Inch (80 cm) 32 Inch (80 cm)
Resolution 1366 x 768 1920 x 1080
Aspect Ratio 16:9 16:9
Motion Rate 60 Hz 60 Hz
Viewing Angle 178°/178° 178°/178°
USB
USB Version : 2.0
Supported Audio Formats : Dolby, DTS, MP3, FLAC, AAC, OGG, ADPCM, OPUS
Supported Video Formats : AV1, H.265, H.264,H.263, VP8/VP9, MPEG 1/2, MJPEG
Supported Picture Formats : JPG,PNG, GIF, BMP
USB Version : 2.0
Supported Video Formats : AVI, MKV, MP4, ASF, MOV, 3GP, FLV, VRO, VOB, SVI
Supported Picture Formats : JPG, JPEG, PNG, BMP, MPO
Video
Backlight : HD MagiQLED
HLG : Yes
HDR10 : Yes
DC Dimming : Yes
Eye-Care Mode : Yes
Wde Color Gamut : Yes
16.7 Million Colors : Yes
Low Blue Light Mode : Yes
Picture Engine : Vivid Picture Engine 2
Backlight : LED
Film Mode : Yes
HDR : Yes
PQI ( Picture Quality Index ) : 500
Picture Engine : Hyper Real
Dynamic Contrast Ratio : Mega Contrast
Wide Color Enhancer : Wide Colour Enhancer Plus
Audio
Audio Output ( RMS ) : 20 W
DTS:X : Yes
Dolby Audio : Yes
DTS Virtual:X : Yes
Sound Output ( RMS ) : 10 W
Speaker Type : 2 Channels
Dolby Digital Plus : Yes
Blutooth Audio : Yes
Sound Mirroring : Yes
Connectivity Options
HDMI ( 2.1 ) : 2
USB ( 2.0 ) : 2
AV 1 : Yes
Antenna 2 : Yes
Bluetooth : Yes
Earphone 1 : Yes
Ethernet / LAN : Yes
WiFi : Dual Band Wifi
HDMI : 2
USB : 1
Component In ( Y / Pb / Pr ) : Yes
Common Use for Component Y : Yes
Composite In ( AV ) : Yes
RF In ( Terrestrial / Cable Input ) : Yes
Digital Audio Out ( Optical ) : Yes
Multiroom Link : Yes
HDMI A / Return Ch. Support : Yes
WiFi Direct : Yes
Bluetooth Low Energy : Yes
BT HID Built-in : Yes
USB HID Support : Yes
Dongle Compatibility ( 3G / LTE / WiFi ) : Yes ( India Only )
Smart TV Features
Operating System : Google TV
Android Version : Android 14
CPU : Quad Core A53
GPU : Mali-G31 MP2
RAM : 1 GB
ROM : 8 GB
Netflix : Yes
YouTube : Yes
Xiaomi TV+ : Yes
Prime Video : Yes
Latest PatchWall : Yes
Free Live TV Channels : Yes
Voice Assistant Built-in : Google Voice Assistant
Casting : Google Cast & Miracast
SmartThings App Support : Yes
Mobile to TV - Mirroring, DLNA : Yes
TV Sound to Mobile : Yes
Analog Clean View : Yes
Digital Clean View : Yes
Connect Share™ ( HDD ) : Yes
Auto Channel Search : Yes
Ultra Clean View : Yes
IPv6 Support : Yes
Digital Broadcasting : Ready
Game Mode : Yes (Basic)
S-Share : Yes ( India Only )
Accessibility : Voice guide / Enlarge / High contrast / Multi-output Audio
Other Features
Design : Premium Metal Bezel-Less Design
Color : Black
Kids Mode : Yes
Parental Lock : Yes
Ambient Mode : Yes
Universal Search : Yes
Language Universe : Yes
Warranty : 1+1 Year Warranty
ConnectShare™ ( USB 2.0 ) : Yes
Design : Mold
Bezel Type : VNB
Slim Type : Slim
Front Color : Black Hairline
Analog Tuner : Yes
Eco Sensor : Yes
OSD Language : Local
Teletext ( TTX ) : Yes
Triple Protector : Yes
Energy Efficiency Class : 1
General Details
Power Supply ( Voltage, Hz ) : AC 100-240V ~ 50/60Hz
Power Consumption : 50 W
Power Consumption Standby : 0.5 W
Weight Without Stand : 3.1 Kg
Weight Including Packing : 4.5 Kg
Relative Humidity : <80%
Humidity : 20% ~ 80%
Temperature : 0℃ ~ 40℃
Storage Temperature : -15℃ ~ 45℃,
Wall Mount : 200 mm X 100 mm
Power Requirements : AC110-120V 50/60Hz
Power Consumption : 59 W
Stand ( Basic ) ( W x D ) : 732.5 mm x 150.5 mm