Compaq CQSB200W
Rs.10,399.00
Brand
Zebronics
Compaq
Model No
Zeb-Sound Feast 700
CQSB200W
Wired / Wireless
Bluetooth Speaker Specification
Driver Type
Dynamic
Dynamic
Driver Diameter
156 mm
NA
Impedance
4 Ohm
4 Ohm
Sensitivity
NA
Frequency Response
80 Hz - 20000 Hz
40 Hz - 20000 Hz
Maximum Power Input
DC 5V 1A
AC 220 - 230 V, 50 Hz
Maximum Power Output
35 W + 35 W = 70 W ( RMS )
Dual Passive Radiator
200 W ( RMS )
Signal to Noise Ratio
≥80dB
68dB
Wireless Technology
Bluetooth
Bluetooth
Bluetooth Version
5.1
Compatible Profiles
All Bluetooth Devices
All Bluetooth Devices
Supported Codecs
SBC
Battery Type
Lithium-Ion Batteries
No
Bluetooth Range
10 Meters
10 Meters
Battery Life
13* Hours
No
Charging Time
4 Hours
Noise Cancelling
‎Active
Aux Connectivity
Yes
Yes
Weight
2.2 Kg
6.40 Kg
Dimensions
330 mm X 120 mm X 120 mm
880 mm X 440 mm X 330 mm
Available Colors
Black
Black
Accessories
Zebronics Zeb-Sound Feast 700 Speaker
1N USB Type-C Charging Cable
1N QR Code Guide
1N Input Cable
1N Carry Strap
Compaq CQSB200W Bluetooth Speaker
1N AC Adaptor
1N Power Cable
1N User Manual
1N Warranty Card
1N Remote Control
Other Features
Supports mSD.
Built-In FM Radio.
Dual Passive Radiator.
Max supported 32 GB.
USB Playback Support.
Media / Volume control.
Detachable Carry Strap.
Supports USB & mSD Card.
RGB Light with 9 led modes.
Built-in Rechargeable battery.
Connectivity Technology - Bluetooth, USB.
Connections = USB, H-ARC, AUX, SD Card, Opticals.
Surround Sound Channel Configuration - 2.1 Channel.
Experience The Sound All Around With Compaq Soundbar.
Special Feature - Bluetooth, Wireless Connectivity, Wireless Subwoofer.
Compatible Devices - Mobile, Tablet, Laptop, Computers, Music Devices, LED TV ( ARC Output ).
Compare Zebronics Zeb-Sound Feast 700 with:
Compare Compaq CQSB200W with:
Top Differences
  • Sound Output: 200W vs 35W
  • Channels: 200 vs 35
  • Bluetooth Version: 5.0 vs 5.1
  • Frequency Response: 40 Hz - 20000 Hz vs 80 Hz - 20000 Hz