Dyanora DY-LD24H1S
Rs.6,599.00
Kodak 24QSE5007
Rs.6,899.00
Model No DY-LD24H1S 24QSE5007
TV Type Smart TV Smart TV
Screen Size 24 Inch (59.80 cm) 24 Inch (59.80 cm)
Resolution 1366 x 768 1366 x 768
Aspect Ratio 16:9 16:9
Motion Rate 60 Hz 60 Hz
Viewing Angle 178°/178° 178°/178°
USB
USB Version : 2.0
Supported Audio Formats : MP3, MP4
Supported Video Formats : AVI, MPG, DAT, VOB, DIV, MOV, MKV, RM
Supported Picture Formats : JPEG
USB Version : 2.0
Supported Audio Formats : MP3, MPEG1, MPEG2, MPEG2.5, AAC, HEAAC, ASF, WMA
Supported Video Formats : MP4, MPEG, MPG, MKV, AVI, FLV, ASF
Supported Picture Formats : JPG, JPEG, PNG, BMP, GIF
Video
Backlight : HD LED
Eco vision : Yes
Cinema zoom : Yes
Micro Dimming : Yes
HRDD Technology : Yes
Digital Noise Filter : Yes
Brightness Enhancement : Yes
Image Contrast Ratio : 300000:1
Response Time : 5 Milliseconds
Brightness : Up To 300 Nits
Panel Type : A+ Grade Display Panel
Picture Engine : Dynamic Picture Enhancement
Backlight : HD QLED
Dynamic Crystal Color : Yes
Color 100% Color Volume : Yes
Response Time : 10ms
Contrast Ratio : 4000:1
LED Arrangement : Direct LED
Brightness : 300 Nits Brightness
Picture Engine : Powered By @AmLogic
Audio
Sound Output : 20 W
Number of Speakers : 2
Surround Sound : Virtual
Speaker Connectivity : Wired
Speaker Type : Box Speaker
Audio Features Description : Power Audio
Speaker Surround Sound Channel Configuration : Power Audio
Sound Mode : Standard, Cinema, Clear Voice, Cricket, Music, Game
Audio Output Power ( RMS ) : 24 W
Number Of Speakers : 2
Speaker Type : Bottom Firing
Sound Technology : Surround Sound
Other Audio Features : Sound Output Device ( TV Speaker, ARC, S/PDIF )
Connectivity Options
HDMI : 2 Rear
USB : 2
SPDIF : Yes
AV Port : Yes
Built In Wi-Fi : Yes
Ethernet / LAN : Yes
Headphone Jack : Yes
Chromecast Built-In : Yes
Streaming Platform : Screen cast
Other Internet Features : Single Band Wifi
HDMI ( 2.0 ) : 2 Rear
USB ( 2.0 ) : 2
Miracast : Yes
Bluetooth 5 : Yes
Ethernet / LAN : Yes
Headphone Jack : Yes
Built-in Wi-Fi : 2.4 GHz
Smart TV Features
Operating System : Coolita 2.0 Linux O
CPU : Amlogic Quad-Core Processor
GPU : Mali G31 MP2
Clocking Speed : 1.30 Ghz
RAM : 512 GB
ROM : 4 GB
E-Share : Yes
Google Play Store : Yes
Screen Mirroring : Yes
Supported App - Youtube : Yes
Supported App - Sony LIV : Yes
Supported App - Prime Video : Yes
Supported Devices For Casting : Laptop, Mobile, PC
Supported App - Others : Prime Video, You Tube, Disney+Hotstar
In-Built Apps : Prime Video, Youtube, Disney+Hotstar & Sony Liv.
Content Providers : Prime Video, YouTube, Hotstar, SonyLiv, Browser, Zee5 & Etc
Operating System : Linux
RAM : 512 MB
ROM : 4 GB
CPU : A35*4
GPU : Mali-G31
Zee5 : Yes
Youtube : Yes
JioHotstar : Yes
Prime Video : Yes
Amazon Prime : Yes
Google Assistant : Yes
Supported Devices For Casting : Mobile, Laptop, PC
Supported Apps : Prime Video, YouTube, JioHotstar, Zee5
Other Internet Features : Miracast, LIVE TV Channels, 20+ Content Partners
Other Apps Supported : JioHotstar, Amazon Prime, Sony Liv, Youtube, Zee7
Other Features
Design : Frame-Less Design
Auto Sleep : Yes
Auto Power Off : Yes
Internet Access : Yes
Gaming Console : Yes
Blu Ray Players : Yes
Digital Media Format : DVD-Video
Warranty Information : 1 Year Standard Manufacturer Warranty From Dyanora
Design : Bezel Less Design
Edition : Yes
Color : Black
Tuner Type : ATSC
Signal Format : Analog
Stand Type : Tabletop
System Languages : English, Hindi
Warranty : 1 Year Warranty On Product & 6 Months On Accessories
General Details
Power Supply : AC 100 - 240 V, 50/60 Hz
Power Consumption : 45 W
Power Saver Mode : Yes
Power Consumption Standby : 0.5 W
Weight Without Stand : 3.5 Kg
Energy Rating : 5 Star
Standby Power Consumption : 0.5 W